Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
01.10.2018

Somali Vakıflar ve Din İşleri Bakanı Hasan’dan Diyanet’e ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Somali Vakıflar ve Din İşleri Bakanı Şeyh Nur Muhammed Hasan’ı kabul etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Somali Federal Cumhuriyeti Vakıflar ve Din İşleri Bakanı Şeyh Nur Muhammed Hasan’ı kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Erbaş, iki ülkenin din eğitimi, kültürel ve birçok alanda işbirliği yapmasının önemini vurguladı.

Başkan Erbaş, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak eğitim ve birçok açıdan kardeşlerimizin daha iyi noktalara ulaşması hususunda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

Kabulden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vakıflar ve Din İşleri Bakanı Şeyh Nur Muhammed Hasan, Başkan Erbaş’a teşekkür etti.

“Bizi yalnız bırakmayan Türk halkına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Somali’yi ziyaret etmesinin olumlu sonuçlar doğurduğunu belirten Din İşleri Bakanı Hasan, “Bizi yalnız bırakmayan Türk halkına ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz” dedi. Türkiye’nin Somali’ye yapmış olduğu yatırımları dile getiren konuk Bakan, “İki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesini arzu ederim” dedi.

Somali’de Şebab örgütünün dini nasıl istismar ettiğini anlatan Vakıflar ve Din İşleri Bakanı Hasan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın din eğitimi alanındaki tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirtti.

Kabulde, Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay da hazır bulundu.