Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
29.03.2018

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Bosna Hersek’te

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Saraybosna’da Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Reisü’l Ulema Hüseyin Efendi Kavazoviç’i makamında ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindeki heyetle birlikte Bosna Hersek’e gitti. Başbakan Yıldırım ve beraberindeki heyeti, Saraybosna Uluslararası Havalimanı'nda, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Igor Crnadak, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, Bosna Hersek'in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadovic ile diğer ilgililer karşıladı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Saraybosna’da Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Reisü’l Ulema Hüseyin Efendi Kavazoviç’i makamında ziyaret etti.

Başkan Erbaş ve Kavazoviç, İki ülkenin dini kurumları arasındaki din eğitimi, din hizmetleri, dini yayınlar alanındaki ilişkilerin geliştirilmesine yönelik görüş alış verişinde bulundu.

Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Reisü’l Ulema Hüseyin Efendi Kavazoviç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Erbaş’a teşekkür etti.

Başkan Erbaş Saraybosna’da üniversite öğrencileriyle bir araya geldi

Başkan Erbaş, ayrıca Saraybosna Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini de ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Erbaş, öğrencilere  aldıkları eğitim ile insanlara doğru dini bilgiyi anlatmak için çalışmalarının gerekliliğini ifade etti. Eğitimin önemine değinen Başkan Erbaş, öğrencilere yüksek lisans ve doktora yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Başkan Erbaş, fakültede Dekan Zuhtija Efendi Hasanoviç ve öğretim üyeleriyle de görüştü.