Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
20.12.2017

Nijeryalı Akademisyen ve Din Adamlarından Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne Ziyaret

​Nijeryalı Akademisyen ve din adamlarından oluşan 12 kişilik bir heyet tarafından Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'müze 19 Aralık 2017 Salı günü bir ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyarette Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Selim ARGUN, Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal ATALAY ve Nijerya Abuja Din Hizmetleri Müşaviri Ali KAŞIKIRIK hazır bulundu.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Selim ARGUN heyeti ülkemizde ve Başkanlığımızda ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirterek; Başkanlığımızın teşkilat yapısı, işleyişi ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Heyet adına Nijerya'da kain Majlis Tajdeed Tadamunil Muslimeen Başkanı Abdul Fattah Oyedele MUHAMMAD THANI söz alarak; Nijerya'daki dini hayat, müslümanların durumu ve din eğitimi, din hizmeti faaliyetleri hakkında bilgi verdi.  

Heyet başkanı daha sonar Başkanlığımızın ve ülkemizin misafirperverliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türkiye Diyanet Vakfı'nın burslusu olarak Nijerya'dan ülkemizde eğitim gören öğrenci sayısının artırılması ve Nijeryalı Müslümanların din eğitimine katkı sağlayabilecek dini yayın gönderimi konusunda Başkanlığımızdan destek telep etti.         ​