Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
14.12.2017

Gine Bissau’lu Müslümanlardan Diyanet’e ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Müslümanların bir araya gelerek İslam dünyasında yaşanan sorunlara çözüm üretmeleri gerektiğini kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Gine Bissau Ulusal İmamlar Birliği Başkanı Djalo Aladje Bubakar ve beraberindeki heyeti kabul etti.

İslam dünyasının yaşadığı büyük problemlere dikkat çeken Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Müslümanların bir araya gelerek yaşanan sorunlara çözüm üretmeleri ve üzerlerine düşen vazifeleri yerine getirmeleri gerektiğini söyledi.

Başkan Erbaş, Diyanet’in yürüttüğü hizmet içi ve yaygın eğitim programlarının din hizmeti açısından önemine vurgu yaparak, değişen şartlara göre eğitimlerle çalışmaların güncellenmesi gerektiğini ifade etti.

Sağlıklı din eğitiminin öneminin altını çizen Başkan Erbaş, “Eğer sağlıklı din eğitim verilmezse insanların gönülleri yanlış bir İslam anlayışına kayıyor ve karşımıza bir terör örgütü çıkabiliyor” dedi.

Gine Bissau Ulusal İmamlar Birliği Başkanı Djalo Aladje Bubakar ise kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Cumhurbaşkanınız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu dönemde büyük rolü var. Kendisini Türkiye’de İslam İşbirliği Teşkilatıyla gerçekleştirmiş olduğu toplantıdan dolayı tebrik ediyorum. Kudüs, bütün Müslümanların kalbindedir” dedi.

Bubakar, din hizmetleri, dini eğitim ve dini yayınlar konusunda Diyanet’in tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi.