Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
28.11.2017

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Polonya Müslümanları Dini İdare Başkanı Thomas Miskeviç ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, iki ülkenin dini kurumları arasındaki ilişkilere değinerek, bu ilişkilerin gelişerek devam edeceğine olan inancını ifade etti.

Avrupa'da yaygınlaşan İslamofobia hastalığına işaret eden Başkan Erbaş, “İslamofobia ile mücadelede en önemli olan husus sağlıklı bir din eğitimidir. Eğitim olmadan din hizmeti de olmaz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi doğru dini bilgi ile yetiştirmeliyiz. İslamofobiayı besleyen yanlış dini algı ve yanlış din eğitimidir. Türkiye din eğitimi anlamında önemli bir birikime ve tecrübeye sahiptir. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak Polonya Müslümanları Dini İdare Başkanlığıyla geçmişten gelen güzel ilişkilerimiz var. Bunun en güzel şekilde gelişerek devam edeceğine inanıyorum. Diyanet olarak her türlü yardıma hazırız" dedi.

Polonya Müslümanları Dini İdare Başkanı Miskeviç ise, kabulünden dolayı Başkan Erbaş'a teşekkür etti. Başkan Erbaş'ın göreve başlamasından sonra gerçekleşen ilk ziyaret olmasından dolayı Polonya Müslümanlarının selamlarını getirdiğini kaydeden Miskeviç, Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilişkilerin gelişmesinden yana olduklarını belirtti.

Diyanet'in tecrübesinden faydalanmak istediklerinin altını çizen Miskeviç, Polonya Müslümanları ve Polonya'daki dini hayat hakkında Başkan Erbaş'a bilgi verdi.