Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
24.11.2017

Arakan Rohinga Birliği Yetkililerinin Başkanlığımızı Ziyareti

Avrupa'da faaliyet gösteren Arakan Rohinga Birliği'nin (ARB) Genel Direktörü Dr. Wakar UDDİN tarafından Rohinga Müslümanlarının sorunlarını ele almak üzere 23 Kasım 2017 tarihinde Başkanlığımıza bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Görüşmede Dış İlişkiler Genel Müdür V. Erdal ATALAY; selamlama konuşması yaparak Diyanet ve Türkiye olarak Arakanlı Müslümanlara sahip çıkmak adına yardım faaliyetleri yapıldığını ve şuan Türkiye Diyanet Vakfı görevlilerinin Arakan'da yardım dağıtımı organizasyonunda görev yaptıklarını söyledi.

Dr. Wakar UDDİN ise; kendi birliklerinin Rohingalı Müslümanların bir çatı kuruluşu olduklarını söyleyerek birliklerinin çalışma ve faaliyetlerinden bahsetti ve bütün Rohingalı azınlıklarla işbirliği içerisinde daima Rohinga Müslümanlarının dini, siyasi ve insani haklarının savunusu olduklarını dile getirdi.

Ayrıca UDDİN; Ülkemizin ve Başkanlığımızın Arakanlı Müslümanlara göstermiş olduğu ilgi ve yardımlardan dolayı müteşekkir olduklarını ifade etti.

Rohingalı Müslüman öğrencilerin eğitim konularının da ele alındığı görüşmede yaz aylarında Rohingalı Müslüman öğrencilere yönelik eğitim kampı çalışmaları yapılması konusunda mutabakata varıldı. 


IMG_7289.JPG