Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
22.11.2017

Bangladeş Afet Yönetimi ve Yardım Bakanlığı Heyetinin Başkanlığımızı Ziyareti

AFAD Başkanlığının koordinesinde ülkemize bir çalışma ziyareti gerçekleştiren Bangladeş Afet Yönetimi ve Yardım Bakanlığı Müsteşarı Şhah KEMAL ve beraberindeki 5 kişilik heyet Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman TIRAŞÇI tarafından 22 Kasım 2017 tarihinde kabul edildi.

Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan görüşmede Dış İlişkiler Genel Müdür V. Erdal ATALAY ve Türkiye Diyanet Vakfı yetkilileri hazır bulundu.

Görüşmede Diyanet İşleri Başkanı Osman TIRAŞÇI heyeti ülkemizde ve kurumumuzda ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek heyete Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile Arakan'lı Müslümanlara yönelik yapılan yardım faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Bangladeş Afet Yönetimi ve Yardım Bakanlığı Müsteşarı Şhah KEMAL ise: ülkemizin Arakanlı Müslümanlara yönelik yardımlarının takdirle karşılandığını, bu yardımlardan ötürü müteşekkir olduklarını belirtti.

Ayrıca KEMAL; bu yardımların sadece sosyal yardım ve Vekaletle Kurban organizasyonu çerçevesinde değil özellikle eğitim alanında yaygınlaştırılmasını bu alanda da Başkanlığımızın ve ülkemizin işbirliği ve desteklerinin artarak devam etmesini temenni ettiklerini belirtti.​

IMG-9606.JPG

IMG-9615.JPG