Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
14.09.2020

“İslam düşmanı ırkçı grupların Müslümanları hedef alan saldırıları kaygı verici”

İsveç’in başkenti Stockholm’de İslam düşmanı ırkçı grupların Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırılarına tepki gösteren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “İslam düşmanı ırkçı grupların Avrupa'nın farklı şehirlerinde Müslümanları hedef alan saldırılarına devam etme

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsveç’in başkenti Stockholm’de İslam düşmanı ırkçı gruplar tarafından Kur’an-ı Kerim’e yönelik gerçekleştirilen saldırıya tepki gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “İslam düşmanı ırkçı grupların Avrupa’nın farklı şehirlerinde Müslümanları hedef alan saldırılarına devam etmesi kaygı verici bir durumdur” ifadesini kullandı.

Başkan Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“İsveç’in başkenti Stockholm’de İslam düşmanı ırkçı gruplar tarafından Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik hadsizce ve provokatif bir şekilde gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyorum.

İslam düşmanı ırkçı grupların Avrupa’nın farklı şehirlerinde Müslümanları hedef alan saldırılarına devam etmesi kaygı verici bir durumdur.

Tüm insanlığı tehdit eden bu hastalıklı zihniyete sahip yapıların faaliyetlerine bir an önce son verilmesini bekliyor, uluslararası toplumu bu yapılarla bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum.”