Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
08.10.2021

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan İsrail mahkemesinin 'sessiz ibadet' onayına tepki. 7 Ekim 2021 Perşembe

​İsrail mahkemesinin, Yahudilerin Mescid-i Aksa'da ‘sessizce’ ibadet etmelerine onay vermesini şiddetle kınayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Uluslararası toplumu ve İslam dünyasını yanlış ve tehlikeli olan bu karara karşı çıkmaya davet edi

​İsrail mahkemesinin, Yahudilerin Mescid-i Aksa'da ‘sessizce’ ibadet etmelerine onay vermesini şiddetle kınayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Uluslararası toplumu ve İslam dünyasını yanlış ve tehlikeli olan bu karara karşı çıkmaya davet ediyorum.” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsrail’de bir mahkeme tarafından alınan Yahudilerin Mescid-i Aksa’da 'sessizce' ibadet etme hakkı olduğunu iddia eden kararı şiddetle kınadı.

Uluslararası toplumu ve İslam dünyasını bu karara karşı çıkmaya davet eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“İsrail’de bir mahkeme tarafından alınan Yahudilerin Mescid-i Aksa’da “sessizce” ibadet etme hakkı olduğunu iddia eden kararı şiddetle kınıyorum.

Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar için kutsiyetini ve yasal statüsünü tehdit eden bu karar, işgal devleti İsrail’i cesaretlendirecek, Filistinli Müslümanlara yönelik sürdürdüğü işgal ve zulümlerine artırarak devam etmesine sebep olacaktır.

Uluslararası toplumu ve İslam dünyasını yanlış ve tehlikeli olan bu karara karşı çıkmaya davet ediyorum.

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa ve Harim-i İsmetimiz Kudüs Müslümanlarındır ve kıyamete kadar böyle kalacaktır.”