Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
22.02.2022

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Pakistan'daki Türk öğrenciler ile bir araya geldi. 21 Şubat 2022 Pazartesi

​Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye'de okuyan Pakistanlı mezunlar ve Pakistan'daki Türk öğrenciler ile bir araya geldi.Resmi ziyaret kapsamında Pakistan'da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, başkent İslamabad'da Pakistan Mezun ve Mensupları Derneği (PAMDER) Pakistan Koordinatör Yardımcısı Talha Uğurlu, Türkiye Mezunlar Derneği Başkanı Seyfül İslam ve Türk öğrenciler ile görüştü.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, PAMDER Pakistan Koordinatör Yardımcısı Uğurlu ve Türkiye Mezunlar Derneği Başkanı İslam'dan çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Pakistan'da eğitimlerine devam eden Türk öğrencilerle de sohbet eden Başkan Erbaş, öğrencilere Pakistan da eğitim almalarının yanı sıra milletimizi de temsil ettiklerini hatırlatarak, “İnsanlar size bakarak Türkiye’yi daha çok sevecek. Dolayısıyla siz Müslüman gençler olarak hem İslam'ı hem milletimizi çok iyi bir şekilde temsil edersiniz inşallah.” dedi.

Başkan Erbaş, dil eğitiminin önemine işaret ederek, “Hangi alanda eğim alıyorsanız o alanın en iyisi olmaya çalışın. Çünkü biz Allah rızası için gayret ediyoruz. Hangimiz daha güzel iş yapıyorsunuz diye imtihana tabi olmak için Allah ölümü de hayatı da yarattı. Bu imtihanı hem dünya hem ukba için kazanmak amacıyla çalışmamız lazım. Dünyada Allah rızası için hareket edersek o zaman ahiretimizi de kurtarmış oluruz. Bu amaçla hareket ettiğiniz sürece başarmamanız imkansız. Allah yar ve yardımcınız olsun.” diye konuştu.

Görüşmenin ardından Başkan Erbaş, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Görüşmede, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Selim Argun, Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay da yer aldı.