Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
19.08.2022

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kosova’da. 19 Ağustos 2022 Cuma

​ Diyanet İşleri Başkanı Pof. Dr. Ali Erbaş, resmi temaslarda bulunmak üzere Kosova’ya gitti .

Diyanet İşleri Başkanı Pof. Dr. Ali Erbaş, resmi temaslarda bulunmak üzere Kosova’ya gitti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ı, Priştine Adem Yaşari Uluslararası Havalimanı’nda Kosova İslam Birliği Başkanı Naim Terneva ile heyeti karşıladı.

Başkan Erbaş, eşi Seher Erbaş ve beraberindeki heyet ile karşılamanın ardından Kosova İslam Birliği Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda kadın din görevlileri ile bir araya geldi.

Başkan Erbaş, burada yaptığı konuşmada, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kosova İslam Birliği Başkanlığı arasındaki iş birliğinin güçlenerek devam edeceğini vurguladı.

Kosova İslam Birliği Başkanlığı’nın yapmış olduğu çalışmaların memnuniyet verici olduğunu kaydeden Başkan Erbaş, Terneva’yı tebrik etti.

Kosova İslam Birliği Başkanı Terneva ise din hizmetleri alanında Diyanet İşleri Başkanlığı ile yürütülen iş birliğinin öneminin altını çizerek, Priştine’deki Merkez Camii’nin inşası için yaptığı yardımlardan dolayı Başkan Erbaş’a teşekkür etti. Terneva ayrıca, Türkiye’nin Kosova halkı için yaptığı çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kosova’daki Priştine Merkez Camii inşaatını inceledi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş daha sonra, Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar ve Priştine Din Hizmetleri Müşaviri Bünyamin Albayrak ile birlikte Kosova İslam Birliği Başkanlığı’na geçti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kosova’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.

Başkan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kosova İslam Birliği arasındaki din hizmetleri ve eğitimi noktasında yürütülen projelerin artarak devam edeceğini belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kosova İslam Birliği Başkanı Terneva, yürütülen din hizmetleri ve din eğitimi hakkında Başkan Erbaş’a bilgi verdi.

Başkan Erbaş, görüşmenin ardından Terneva ve beraberindeki heyetle, Kosova’da yapımı devam eden Priştine Merkez Camii ve Külliyesi’ni ziyaret etti. Burada incelemelerde bulunan Başkan Erbaş, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Başkan Erbaş ayrıca, Prizen’deki tarihi Sinan Paşa Camii’nde düzenlenen hafızlık icazet merasimine katıldı.