Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
04.05.2018

Yurt Dışı Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı

Fatma Feyza GÜNER​​​​

Yurt Dışı Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu (1995). Yüksek Lisansını “Ömer b. Abdülaziz Döneminde Mezhep Hareketleri” konusu ile Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Mezhepleri Tarihi bilim dalında tamamladı (2001). Doktora çalışmasına ise Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Tarihi bilim dalında devam etmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde altı yıl öğretmenlik yaptı. 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Dairesinde göreve başladı. 2007–2011 yılları arasında “Aile ve Dini Rehberlik Büroları (Aile İrşat ve Rehberlik Büroları)” nın aktif hale getirilerek ülke genelinde yaygınlaştırılması çalışmalarında bulunup üç yıl genel koordinatörlüğünü üstlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının birlikte yürüttüğü, hazırlık çalışmaları 2008 yılında başlayan “Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesinde Din Görevlilerinin Katkısının Sağlanması” projesinin ilk dört yılı Başkanlık uygulama ve proje yürütücüleri arasında yer aldı. 2011-2013 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğünde çalıştı. 2013-2017 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunda Din Hizmetleri Uzmanı olarak görev yaptı. 2017-2020 yılları arasında Kayseri İl Müftü Yardımcılığı görevinde bulundu. 2020 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Yurt Dışı Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı olarak atandı.
​​
Kadın ve İnsan Hakları alanında ulusal ve uluslararası sivil toplum çalışmalarında bulundu.

Diyanet Aylık Dergi, Çocuk Dergisi ve Aile dergilerinde yayınlanmış çeşitli yazıları ile TDV çocuk yayınları arasında yer alan “Kardeş Şehirler - Medine” isimli kitabı bulunmaktadır.
Arapça ve İngilizce bilmektedir.