Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
29.04.2019

Uluslararası İlahiyat ve Uluslararası Konuk Öğrenciler Cumhurbaşkanımızla buluştular

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde Türkiye’de eğitim gören Uluslararası İlahiyat ve Uluslararası Konuk Öğrenci Programı öğrencileri, mezuniyet seminerleri çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni ziyaret ettiler.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı himayesinde yurt dışından gelerek Türkiye’de lisans ve lisansüstü eğitim alan öğrenciler, “Uluslararası İlahiyat ve Uluslararası Konuk Öğrenci Programı; Mezuniyetten Mesuliyete” seminerleri kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni ziyaret ettiler.

Ziyarette Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2018-2019 öğretim yılında, Uluslararası İlahiyat Programı ve Uluslararası Konuk Öğrenci Programından mezun olacak öğrencilerle bir araya geldi.​.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde yurtdışından gelen öğrenciler, Türkiye’de lisans ve lisansüstü düzeyde din eğitimi alıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 30 yıldır sürdürdüğü yurt dışı eğitim öğretim faaliyetleriyle yurt dışında yaşayan vatandaş, soydaş, dindaş ve akraba topluluklarının taleplerine cevap vermeye çalışıyor.

Bu kapsamda yürütülen Uluslararası İlahiyat Programı ve Uluslararası Konuk Öğrenci Programından, 2018-2019 öğretim yılında mezun olacak 24 ülkeden 150 öğrencinin kurumsal aidiyetleri ve iletişimlerini güçlendirmek ve mezuniyet sonrası istihdam imkânlarına ilişkin bilgilendirmek amacıyla, 25-26 Nisan 2019 tarihlerinde Ankara’da “Mezuniyetten Mesuliyete” başlıklı program düzenlendi.

Programın açılışı 25 Nisan Perşembe günü Diyanet İşleri Başkanlığında yapılmış ve söz konusu programda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da öğrencilerle bir araya gelmişti.

Programın ikinci gününde öğrenciler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Büyükelçi Dr. Hasan Doğan’ın konuğu oldu.

“Mezuniyetten Mesuliyete” başlıklı program kapsamında yurt dışına yönelik çalışmalar yürüten YTB, TİKA,  Türkiye Maarif Vakfı, Yunus Emre Enstitüsü, Anadolu Ajansı gibi kurum ve kuruluşlar ziyaret edilerek kurum yöneticileri tarafından çalışmaları hakkında bilgi alındı.